Categories: NV2011
      Date: 2014.07.23
     Title: 2015 metais Naisių kaimas tampa Mažąja Lietuvos kultūros sostine

Š. Birutis:  daugiau dėmesio skirsime aktyvioms kaimo bendruomenėms2014-07-16 Š. Birutis:  daugiau dėmesio skirsime aktyvioms kaimo bendruomenėms

 

 

Savaitgalį Naisiuose (Šiaulių r.) buvo pasirašytas susitarimas tarp LR kultūros ministerijos ir Naisių bendruomenės.  Ministerija ir bendruomenė susitarė, kad Naisių bendruomenės pavyzdžiu nuo 2016 metų bus pakviestos sekti visos Lietuvos kaimų ir mažų miestelių bendruomenės.

 

2015 metais Naisių kaimas tampa Mažąja Lietuvos kultūros sostine, kuri kvies susipažinti su kultūrinėmis bendruomenės iniciatyvomis. O nuo 2016 metų Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis galės tapti maži miesteliai ir kaimai. Susitarime numatyta, jog LR kultūros ministerija iki 2016 metų parengs nuostatus ir taisykles, kaip bus skatinamos ir atrenkamos bendruomenės.

„Šiandien mums svarbu atskleisti ir paskatinti kaimo ir mažų miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, skleisti kultūrą, jos savitumą, meną ir pilietiškumą regionuose, todėl artimiausiu metu daugiau dėmesio aktyvioms kaimo bendruomenėms, kad jos savo gražiu pavyzdžiu užkėstų visą Lietuvą“,  –  sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

 

Pasak ministro, jis džiaugiasi teminiais Lietuvos kaimais ir miesteliais, kurie traukia gyventojus ir svečius susipažinti ir dalyvauti edukacinėse, krašto pažintinėse programose.

 

„Nuo 2016 metų, šios bendruomenės bus dar  labiau matomos. Tikimės sulaukti ir su turizmu susijusių įstaigų dėmesio, kad apie bendruomenių veiklas sužinotų vidaus ir užsienio turistai“, - sako Š. Birutis.

 

Naisiai per pastaruosius metus garsėja naujai kuriamais muziejais ir kultūrinėmis idėjomis. Jau tradicija tapęs „Naisių vasaros“ festivalis keletą metų iš eilės kviečia Lietuvos šeimas kartu leisti laiką kūrybinėse dirbtuvėse, mugėse, koncertuose.

 

„Naisių vasaros“ festivalis – pirmasis festivalis visai šeimai, kuriame sukurta blaivi aplinka. Naisių bendruomenė tikisi, kad atsiras pasekėjų ir Lietuvoje daugės renginių, kuriose šeimos galės puikiai praleisti laiką saugioje aplinkoje.

 

Lietuvos kultūros ministerijos informacija, 2014-07-14