Vaikų Velykėlės 2013


2013.02.06


„Vaikų Velykėlės“ – šventė mažam ir dideliam!

Gerbiami bendruomenių, seniūnijų, mokyklų vadovai, aktyvūs visuomenės veikėjai ir organizatoriai,

kviečiame š. m. balandžio 6 d.* jūsų miestuose, miesteliuose, bendruomenėse, seniūnijose, mokyklose ir kt. organizuoti jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas, ugdantis jaunąją kartą ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas, todėl kviečiame švęsti „Vaikų Velykėles“ – šventę pirmiausiai vaikams, o kartu ir visai šeimai.
 
* Organizatorius gali rinktis šventei tinkamą datą, o registruodamasis apie tai turi informuoti.

2012 m. konkursas sulaukė per 30 000 mažųjų dailininkų, o kiekvienas iš jų buvo apdovanoti dovanomis. Šiais metais kiekvieno dalyvio taip pat laukia prizai!
Šventės akimirkas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą http://www.naisiuvasara.lt/news/154/227/VAIKu-VELYKeLeS/ ir http://www.naisiuvasara.lt/index.php?page=vaiku-velykeles-video
 
Renginio formatas:
• Renginio dalyviai skirstomi į tris kategorijas: miesto, miestelio ir kaimo. Daugiausiai piešinių fotografijų atsiuntusieji – laimės konkursą. Piešiniai privalo atspindėti senovinių margučių marginimo tradicijas.
• Šventę galima organizuoti miesto, miestelio viešose erdvėse arba seniūnijų, bendruomenių teritorijose, mokyklų kiemuose ir pan.
• Vietiniai šventės organizatoriai paruošia ištemptas virves ir segtukus, su kuriais šventės metu bus kabinami vaikų piešiniai, taip padarant senovinių margučių galeriją.
• Šventės dalyviai (vaikai) ant A4 formato lapų atsineša nupieštus arba piešia šventės metu margučius naudojant tradicinius, senovinius raštus (paskaita apie margučių marginimą pridedama) vėliau juos kabina ant ištemptų virvių ir taip kuria senovinių margučių galeriją.
• Visus šventinius margučius vietiniai šventės organizatoriai įsipareigoja nufotografuoti skaitmenine kamera ir skaitmenines nuotraukas jas pavadinus dalyvių vardais ir pavardėmis, nurodant jų amžių, atsiųsti el. paštu velykeles@naisiuvasara.lt. Elektroniniame laiške nurodyti dalyvio mokymosi įstaigos pavadinimą, darželio ar bendruomenės kontaktinį telefoną ir adresą.
• Visos atsiųstos nuotraukos bus talpinamos svetainėje www.naisiuvasara.lt.
• Vietiniai šventės organizatoriai turi pasirūpinti piešimo priemonėmis, skirtomis piešti margučius tiek iš anksto, tiek šventės metu.
• Šventės metu kviečiame organizuoti vaikams velykinius žaidimus ir koncertus.
• Filmukų kūrėjų dėmesiui: kviečiame parengti 3–5 min. filmuką, apie tai, kaip šventėte „Vaikų Velykėles“. Geriausią filmuką paruošęs kolektyvas bus apdovanotas nemokamu žaidimu viename moderniausių Europoje – Naisių dažasvydžio centre, o visi nufilmuoto renginio dalyviai gaus net po 100 šovinių.
 
Visi filmukai bus patalpinti www.youtube.com ir www.naisiuvasara.lt internetinėse svetainėse.
Praėjusių metų „Vaikų Velykėlių“ konkurso filmukus rasite paspaudę šią nuorodą
http://www.naisiuvasara.lt/index.php?page=vaiku-velykeles-video
  
Konkurso pagrindinis organizatorius įsipareigoja:
• Padovanoti kiekvienam vaikui, kuris dalyvaus margučių piešimo konkurse, kompaktinį diską su
Vytauto V. Landsbergio jaunesniojo dainomis ir pasakomis vaikams.
• Įsteigti prizus nugalėtojams – ekskursijomis* į Naisius bus apdovanojama viena mokykla, darželis, kaimo ir miesto bendruomenės, kurių dalyvių piešiniai bus pripažinti originaliausiais, be to, bus atsižvelgiama dar ir į tai, kiek piešinių bus atsiųsta, – svarbu dalyvių skaičius.
*Ekskursijose galės dalyvauti tik šventėje dalyvavę vaikai ir suaugusieji.

Naisiai – unikalus Lietuvos kaimas, kuriame rasite net tris muziejus: Baltų dievų, Šiaulių krašto literatūros ir Inkilų; taip pat Žemaitukų žirgyną, „Naisių vasaros teatrą“, vieną moderniausių Europoje Naisių dažasvydžio centrą ir liepos pradžioje šeimų festivalį „Naisių vasara“. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.
http://www.naisiuvasara.lt/naisiai/ ir http://www.facebook.com/Naisiai?ref=hl

• Visas vaikų senovinių margučių piešinių ir šventės akimirkų nuotraukas patalpinti internetiniame puslapyje www.naisiuvasara.lt. Taip bus sudaryta galimybė visiems konkursantams pamatyti kitų dalyvių darbus.
• Paruošti plakatus – kvietimus „Vaikų Velykėlių“ šventei su palikta vieta kiekvienam organizatoriui įsirašyti savo konkrečią informaciją – šventės vietą ir laiką.
• Laimėtojai – aktyviausiai dalyvavęs miestas, miestelis ir kaimas.
• Nugalėtojai bus skelbiami gegužės 1 d.
  
Visi konkurso dalyviai turės galimybę nemokamai parsisiųsti ,,EŽIO” telefono kortelę iš www.naisiuvasara.lt svetainės.
  
Susidomėjusius šia idėja ir pageidaujančius organizuoti „Vaikų velykėles“ kviečiame iki š. m. kovo 12 d. užsiregistruoti el. paštu arba tel.: 8 682 65 687; 8 606 85 573. Elektronines piešinių nuotraukas siųskite iki balandžio 12 d. tuo pačiu adresu.
Registruodamiesi apytiksliai nurodykite, kiek vaikų planuoja dalyvauti/dalyvaus šventėje. Ši informacija svarbi dėl to, kad žinotumėme, kiek dovanų (kompaktinių diskų) ir šventės reklaminių plakatų Jums reikės iki šventės pristatyti.

Parsisiųskite paskaitą apie kiaušinių marginimo tradicijas: Paskaita 1; Paskaita 2.
  


Vaikų Velykėlės 2012 galite rasti čia...