Naujo lietuvių serialo „Naisių vasara“...


2009.11.13Aktorius Saulius Balandis, ėmęsis naujos lietuvių dramos „Naisių vasara“ režisūros darbų, po daugiau nei 4 mėnesių, praleistų filmavimo aikštelėje su nekantrumu laukia Naujųjų metų pradžios, kuomet serialą išvys TV3 žiūrovai.
 
S.Balandis neslepia viename epizode žiūrovai išvys ir jį, tačiau kur tiksliai, neatskleidžia. 

Zebros.lt interviu su S.Balandžiu – apie lietuviško serialo užkulisius bei lūkesčius prieš pirmadienį laukiantį “Naisių vasaros” pristatymą Šiaulių rajono, Naisių kaimo bendruomenės kultūros namuose. 

Aplink visi skundžiasi sumažėjusiais biudžetais, o jūs tuo metu dirbate prie naujojo serialo. Nusprendėte nepasiduoti sunkmečiui? 
- Na, yra kaip yra. Mes pripratę dirbti ir sunkesniais laikais. Prieš dešimtį metų nei televizijos, nei kino studijos nieko nedarė, žmonės nevaikščiojo į teatrus, į kultūrinius renginius... Gal todėl ir stengiamės daryti ir kurti šiandien iš to, ką turime, ir nelaukiame geresnių laikų.
 
Gal jau žinote, kada naująjį serialą išvys TV3 žiūrovai? 
- Įsivaizduoju, kad pirmosiomis Naujųjų metų dienomis, sausio 4-5.
 
Kokių aktorių vaidybą matysime lietuviškoje dramoje „Naisių vasara“? 
- Branduolį sudaro žinomi Panevėžio, Klaipėdos, bei Vilniaus teatro aktoriai. Asmeniškai man norėjosi naujų ar kiek primirštų veidų, nes vilniečiai jau truputį atsibodę. Todėl Iš Vilniaus seriale žiūrovai patys tik Rimantą Bagdzevičių, daugiau – kitų miestų aktoriai.
 
Tiesa, kad seriale nusifilmavote ir pats? 
- Nusifilmavau vienoje scenoje. Yra jau tokia tradicija susiklosčiusi, kad kažkur filme ar televizijos seriale režisierius išlenda pats. Bet iš anksto kur, atskleisti negaliu (juokiasi). Kas norės pamatyti, privalės žiūrėti serialą iki pabaigos. 

Kas jums asmeniškai labiausiai įsiminė per tuos kelis filmavimų mėnesius? 
- Man labai smagu, kad per tą laiką komanda nesusipyko, nesusikoliojo... Filmavimo aikštelėje vyko ne tik darbas, bet ir gyvenimas, kurį bus malonu prisiminti ir vėliau. 

Seriale šalia intriguojančio siužeto ir užburiančių gamtos vaizdų žadama ir mistikos? 
- Kol kas dar neįsivaizduoju, kaip ten viskas atrodys. Bet vienas iš serialo personažų - keistomis galiomis pasižymintis žolininkas. 

Ar tiesa, kad viename „Naisių vasaros“ epizode nusifilmavo apie 300 žmonių? 
- Taip, vienoje masuotėje buvo panašiai tiek žmonių. Filmuodami prisitaikėme prie kaimo šventės, kurioje visi tie žmonės dalyvavo. Vyko vasaros pabaigtuvių šventė, buvo apdovanojami geriausi darbininkai, o mes nufilmavome vieną epizodą. 

Filmavimai vyko Šiaulių rajone? 
- Taip, mūsų rėmėjo Ramūno Karbauskio gimtinėje, Naisių miestelyje. Aš pats gyvenau 2 km nuo Kryžių kalno. Vos ne kasdien pro jį pravažiuodavau. Buvo laiko ir aplankyti, pasivaikščioti. Nors ne kartą ir anksčiau esu ten buvęs. 

Aktoriai visą laiką leido gamtos apsuptyje? 
- Ne, visi jie gyveno namuose, o į filmavimo aikštelę juos atsiveždavome. Nebuvo taip, kad filmavimai vyktų kažkokioje vienoje sodyboje: vietas galėjome keisti. 

Filmavote lauke. Ar nebuvo didesnių kliūčių dėl nepalankių oro sąlygų ir pan.? 
- Kadangi buvome gamtoje, norėjosi, kad kuo daugiau veiksmo vyktų lauke. Vasarą, nuvažiavęs į kaimą, labai mažai būni patalpoje, jei tik oras geras… Taip ir seriale – didžioji dauguma scenų buvo filmuota natūroje. Ačiū Dievui, lietus mums netrukdė. Gal tik kelios dienos pasitaikė prastesnės. 

Kaip atrodė jūsų kūrybinės grupės dienotvarkė? 
- Darbas virė intensyviu tempu: per keturis mėnesius reikėjo nufilmuoti 70 serijų. Iš vakaro tekdavo apmąstyti, ką darysime ateinančią dieną. Kasdien nufilmuodavome panašiais penkiolika scenų. Tai ganėtinai sudėtinga. Norėjosi daryti ne bet kaip, o kiek įmanoma geriau. 

Papasakokite plačiau apie siužetinę „Naisių vasaros“ liniją... 
- Siužeto linijų seriale gana daug: kiekvienas personažas turi savo istoriją, todėl visos linijos tarpusavyje persipynusios. Verda nedidelio miestelio gyvenimas, kuriame esama meilės, neapykantos, intrigos... 

Galėtumėte palyginti „Naisių vasarą“ su jau pastatytais serialais Lietuvoje. Kuo jis išsiskirs? 
- Seriale vaizduojamas bendruomenės modelis kažkuria prasme atspindi mūsų valstybės modelį. Jei ir toliau būsime tokie maušiai, su mumis valdžia manipuliuos ir darys, ką norės. Bet, jei susivienysime, kaip seriale mažo miestelio bendruomenė, galėsime pastovėti už save. 

Visai neseniai nesėkmę patyrė bandytas rodyti vienas lietuvių serialas. Žiūrovų jis tiesiog nesudomino. Ar nebijote kažko panašaus? 
- Na, nerizikuosi... Jeigu man duota galimybė dirbti su serialu, stengiuosi nemeluoti visų pirma sau ir, kiek tai nuo manęs priklauso, padaryti filmą malonų akiai, su kuo didesniu pozityvu. 

“Naisių vasara” nukels žiūrovą į Lietuvos kaimą. Koks jis vaizduojamas seriale? 
- Negalvokite, kad mes ten tautiniais drabužiais vaikštome ir sutartines dainuojame, nėra taip, kad viskas per daug „išlaižyta“ - visko to ten yra. 

Serialo tęsinys bus filmuojamas tik tuo atveju, jei sulauks sėkmės? 
- Čia viskas priklauso nuo vieno man šlykštesnio žodžio – nuo reitingo. Jis padiktuos visas perspektyvas. 

Ar jau žinote, kaip jūsų darbai dėliosis po pirmadienį įvyksiančio serialo pristatymo? 
- Toliau filmuosime „Nekviestos meilės“ serijas, lauks darbai teatre. 

O užsienyje nesifilmuosite? 
- Kol nesu sutarties pasirašęs - nieko niekam nesakau. 

Kristina Kanišauskaitė 
Zebra.lt 
2009-11-13