„Naisių vasara“. Dėl gražesnio kadro...


2009.01.01Iškart po Naujųjų į TV3 eterį atkeliausiantis serialas „Naisių vasara“ žiūrovus nustebins ne tik lietuviškiems serialams nebūdingu žanru, bet ir įdomiais kadrais.


Serialas „Naisių vasara“ įsimins nuo pat dėmesį patraukiančios vinjetės. Aktoriai ir jų personažai pristatomi visai kitokiu būdu nei buvo daroma iki šiol. Tam, kad kuo įdomiau užfiksuotų serialo epizodus kamerai teko net į orą kilti. Dėl to žiūrovai galės mėgautis gražiais iš paukščio skrydžio nufilmuotais Naisių kaimo statiniais, apylinkių vaizdais. Kamera sklendė ir virš dirbančių kombainų, ir virš galvijų bandų. 

Vaizdai iš oro fiksuoti dviem būdais. Kamera arba buvo pritvirtinama prie elektrinio radijo bangomis valdomo lėktuvėlio, arba operatoriui teko kilti oro balionu.
Žinoma, filmuojant tokiais gan sudėtingais būdais, neapsieita ir be nuotykių. Lėktuvui su kamera pikiruojant virš Kryžių kalno, kelią jam pastojo aukšti medžiai. Lėktuvėlis įsirėžė į medžių šakas ir liko kyboti dešimties metrų aukštyje. Tiesa, nei skraidyklei, nei smūgiams atspariai kamerai nieko nenutiko, tačiau aptarnaujančiam personalui teko kabarotis į medį. 

Kitą kartą lėktuvėlis išbaidė karvių bandas. Regis, ir kas čia tokio, tačiau pasirodė, kad šis pasiskraidymas sujaukė melžėjų darbo ritmą. Mat tuo metu, kai vyko filmavimas, karvės buvo melžiamos – vienos, jau pamelžtos, rūpšnojo žolę, o kitos kantriai laukė savo eilės. Virš jų galvų atsklendęs lėktuvėlis galvijus išbaidė, o melžtų ir nemelžtų karvių bandos susimaišė. Paskui atbėgusios melžėjo išvaikė ir filmavimo grupę. 

Filmavimas iš oro baliono filmavimo grupei taip pat paliko neišdildomų įspūdžių. Kadangi niekas iki tol nebuvo kilęs oro balionu, visiems teko „pasikrikštyti“. Teko ir šampanu galvą suvilgyti, ir plaukų sruogą ugniai paaukoti. Oreiviams kilimas filmuoti serialo epizodų taip pat buvo naujiena. Vienas jų taip įsijautė, kad netyčia pakėlė balioną per aukštai ir įlindo į debesis, o tą daryti pagal oreivių taisykles griežtai draudžiama.

„Naisių vasaros“ operatoriams netrūko išradingumo ne tik ore, bet ir ant žemės. Operatoriams teko filmuoti ir atbulomis jojant žirgu, ir važiuojančiame automobilyje arba užsikorus ant traktoriaus kapoto. Režisierius Saulius Balandis sakė, operatorių iniciatyvos nevaržęs ir net skatinęs, o šie mielai leidosi į įdomesnių rakursų paieškas. Todėl seriale netrūks įspūdingų, akiai ir širdžiai mielų vaizdų, žada „Naisių vasaros“ kūrėjai.

Įdomesnių rakursų ir istorijų paieškos seriale „Nasių vasara“ jau greitai per TV3!