Aktorius Rimantas Bagdzevičius: „Naisiuose – kaip Japonijoje“


2015.02.27


Aktorius Rimantas Bagdzevičius: „Naisiuose –  kaip Japonijoje“


 

 

Koks Jūsų kelias į aktorystę?


Man visada patiko žaisti. Man patinka mistifikuoti, juokauti, o to daug kas apskritai nesupranta. Aktoriumi tapau atsitiktinai. Į Maskvą vykau mokytis kino režisūros, tačiau nepasisekė. „Tuo metu buvo „tarptautinis“ priėmimas. Privažiavo jaunuolių iš įvairių šalių, o Sovietų Sąjungai buvo paliktos tik dvi vietos.“ Grįžau nusiminęs. Užsukau į tuometę konservatoriją, atsitiktinai eidamas pro ją pastebėjau skelbimą, kviečiantį mokytis.Taip netikėtai ir patekau į teatro pasaulį. „Sunku nuspėti, kaip jausčiausi dirbdamas režisieriumi, tačiau būdamas aktoriumi jaučiu pilnatvę.“

 

„Kaimo visada pavydėjau“


„Mano senelio brolis prie Senosios Akmenės turėjo didelę sodybą, mama mane ten veždavo dar nedidelį mokinį ir man buvo labai gera. Visada pavydėdavau tiems, kas turėjo savo kaimą ir ten gyvenančius senelius. Todėl ir dabar nuvykęs į Naisius gėriuosi, kaip čia tvarkomasi, ir taip pat pavydžiu,“ – atvirauja aktorius.

Vasaromis filmuojamės seriale „Naisių vasara“, ir ta lygumų gamta mane visada užburia. Tenka nemažai bendrauti su vietiniais gyventojais, kurie, mano manymu, yra labai atviri, nuoširdūs, savarankiški, turi savo nuomonę. „Pasiteisina taisyklė, kad kuo arčiau žemės, gamtos žmogus, tuo jis tikresnis, tuo mažiau sugadintas.“

 

Patirtis...Filmavimas kaime


Kai filmuojiesi mažesniame kolektyve, visi gerai matomi, todėl kaip aktoriai turime būti labai darbštūs, atsakingi. Susiklausę su kolegomis, gerai pažįstantys vieni kitus ir turintys gerą humoro jausmą. „Nors mažas kolektyvas, esame labai mobilus, ir tai akivaizdu, kad ir mažai žmonių, tačiau verčiame nemažus kalnus“, – juokauja aktorius. Naisiams ir šio kaimo gyventojams Rimas Bagdzevičius negaili komplimentų: „Aplinka labai supratinga ir kultūringa, visi vieni kitiems padeda, skaniai pamaitina, vietiniai mane dažnai pavadina „johaidy“ (tai frazė, kurią vis kartoja Rimanto įkūnijamas personažas seriale – verslininkas Gediminas).

„Kai baigiasi darbo diena, būna taip gera leisti užburiančius vakarus gamtoje. Mažai mes turime laiko gerėtis gamta, aš manau, kad Naisiai yra arčiausiai Japonijos. Taip pasijaučiu, kai užverčiu galvą, žiūriu į debesis, tos lygumos užburia“, – pojūčiais dalijasi R. Bagdzevičius.

 

Kokie tikrieji Naisiai... Ar jie skiriasi nuo Naisių seriale „Naisių vasara“?


Naisių gyventojai labai daug dirba, jie skuba, lekia, labai darbštus miestelis, kaip ir seriale, daug darbščių kaimo žmonių. Žinoma, filme yra daugiau intrigų, mano įkūnijamo personažo apgavysčių (tokių vietinių gyventojų kaip Giedrius seriale neteko sutikti, tikina aktorius). Vietos, kuriose filmuojame, yra tikros.

 

 

 

Giedriaus vaidmuo seriale „Naisių vasara“...


Esu dėkingas scenaristams ir režisieriams, kad jie leidžia vaidinti tai, ko realiame gyvenime labai nemėgstu: savanaudiškumo, „pirštų, lenktų į save“, intrigų. Tačiau kai tokias savybes sudeda į personažą, smagu žiūrovams parodyti, kokių žmonių reikia saugotis. Aš turbūt vienintelis toks neigiamas personažas seriale.

 

Kokiomis vertybėmis vadovaujatės gyvenime?


Labai mėgstu, kai vairuotojai rodo posūkius, vadinasi, jie galvoja apie kitus. Labai smagu, kai žmogus sveikindamasis pasižiūri į akis, o ne į batus, kai nepuola pirmas sau į lėkštę įsidėti vaišių.

 

Naisiai –  mažoji kultūros sostinė 2015 m.


Naisių vasaros festivalis, kuris vyksta jau šeštus metus, vertas didelio palaikymo ir pripažinimo. „Manau, ne tik svarbu, kad festivalis be alkoholio – tai vienintelis tikras festivalis, skirtas šeimoms.   Labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad Naisiai turi savo teatrą, kuriame jauni, talentingi  aktoriai atlieka didžiulę kultūrinę misiją periferijoje. Už tai Naisiai galėtų būti ne tik mažąja, bet pelnytai ir didžiąja kultūros sostine.