„Naisų vasaros“ kūrėjus linksmino ir...


2009.01.01
Artėjant Kūčių vakarui, mistiškiausiam žiemos metui, serialo „Naisių vasara“ kūrėjai prisiminė keistus įvykius vykusius šią vasarą. Daug kas iki šiol tiki, kad kūrybinėmis dirbtuvėmis virtusioje buvusioje kolūkio valgykloje šeimininkavo bildukas. 


O keistų nesusipratimų netrūko. Kūrybinė grupė netrukus ėmė manyti, kad jų kūribinėse dirbtuvėse tapusiame pastate yra apsigyvenęs bildukas. „Ten kur įsikūrėme kadaise buvo to kaimo kolūkio valgykla. Patalpos jau keleri metai buvo nenaudojamos. Nuo stalų nubraukę dulkes susidėjome kompiuterius, grimo priemones, sukabinome aktorių kostiumus ir pradėjome dirbti, - prisimena serialo „Naisių vasara“ vykdantysis prodiuseris Povilas Skaisgirys. – Tačiau iš pažiūros rami ir apleista vieta netrukus ėmė kelti dvejopus įspūdžius“.

Netrukus kūrybinės grupės nariai ėmė pasigesti smulkių daiktų, - šratinukų, užrašų knygelių. Jie dingdavo kaip į vandenį. Ir nebeatsirasdavo. „Naisių vasaros“ kūrėjai vagystėmis netruko apkaltinti buvusioje valgykloje gyvenantį bilduką, kai kas net ėmė kaimo žmonių klausinėti ar ten kas nors blogo nenutikę. „Apmaudžiausia, kad visi šie bilduko pokštai per mėnesį „suvalgydavo“ ne tokią jau mažą serialui skirto biudžeto dalį“, - liūdnai šypsosi už finansinę serialo dalį atskingas P. Skaisgirys. 
Kartą bildukas iš tiesų nejuokais visus nugąsdino. Anksti ryte į darbą atėję aktoriai kūrybinėse dirbtuvėse rado ant stalo padėtą seną aprūdijusią peleninę ir joje užgesintą cigaretę. „Šitas įvykis tikrai privertė susimąstyti kas iš tiesų čia vyksta. Mat raktus nuo to pastato turėjau tik aš vienintelis, bet to rūkyti šiose patalpose – niekas niekada nerūkė per visą filmavimo laiką ir dar ta aprudijusi peleninė, - trauko pečiais P.Skaisgirys. – Tada nejuokais mąstėme, kad tą patalpą reiktų pašventinti.“

Ir tai dar ne visi nuotykiai susiję su bilduku. Kiek vėliau išsikalbėję serialo aktoriai išsiaiškino dar vieną dalyką. Ilgiau pabuvę kūrybinėse dirbtuvėse imdavo sapnuoti keistus sapnus. „Įdomu tai, kad visų sapnai būdavo panašūs, o jų veikėjai - kolegos, serialo aktoriai, - prisimena aktorė Agnė Gruodytė, kuriai seriale teko taip pat mistiškus ir pranašiškus sapnus sapnuojančios Eli vaidmuo. – Nežinau ar tai susiję su tuo bilduku ar ne, tačiau šis patyrimas tikrai neeilinis“.


Mistiški įvykiai „Naisių vasaroje“ – jau visai greitai, per TV3