Dėl įtaigios S.Jakubausko vaidybos seriale...


2009.01.01
Jau visai netrukus, iškart po Naujųjų TV3 eteryje ims suktis naujas serialas „Naisių vasara“. Serialo veiksmas žiūrovą nukels į kaimą, kuriame jo lauks daugybė iki šiol lietuviškuose serialuose nematytų personažų. Vienas iš jų - žinomo aktoriaus SIGITO JAKUBAUSKO įkūnytas žiniuonis.


Be aktoriaus Sigito Jakubausko Šiaulių dramos teatras sunkiai įsivaizduojamas. Per daugiau nei 30 metų aktorius jame sukūrė daugiau nei aštuoniasdešimt vaidmenų. Po Naujųjų metų žiūrovai vargiai įsivaizduos serialą „Naisių vasara“ be šio talentingo aktoriaus. Aukščiausią šalies aktorinio meistriškumo apdovanojimą – „Kristoforą“ - pelnęs aktorius naujame TV3 seriale vaidina antgamtinių galių turintį liaudies medicinos gydytoją.

Žymus Šiaulių teatro aktorius, seriale vaidinantis vieną pagrindinių vaidmenų, Lietuvos teatrų scenose sutikamas ir palydimas su ovacijomis. Nors ir turi įvairios patirties tiek teatro scenose, tiek kino aikštelėje, tačiau aktorius tvirtina, kad filmavimasis seriale „Naisių vasara“ ilgai išliks jo atmintyje. „Na ir kas, kad vasarą teko dirbti, tačiau darbas Naisių kaime man buvo tarsi atostogos, - džiaugėsi S.Jakubauskas. – „Taip nutiko dėl daugelio priežasčių: ir komanda buvo šauni, ir vietiniai kaimo žmonės prisidėdavo prie serialo kūrimo, mielai užleisdavo savo sodybas filmavimams ir pakęsdavo kūrybinės grupės šurmulį. Ta šiluma, kurią jautėme iš vietinių kaimo žmonių, persidavė ir į serialą“. Laisvu nuo filmavimų laiku aktorius neskubėjo grįžti į Šiaulius. Naisių kaime yra įsikūręs žemaitukų žirgynas. Sigitas, kaip ir daugelis serialo aktorių, nepraleido progos pajodinėti šiais įspūdingo grožio ristūnais.

Į kaimo gyventojo vaidmenį Sigitui nebuvo sunku įsijausti. Mat Pivašiūnuose, Alytaus rajone gimęs aktorius puikiai žino kaip ūkio darbus dirbti – ir malkas skaldyti, ir žolę dalgiu pjauti moka. Tad kai prireikė seriale žolę šienauti ar laužą įkurti S.Jakubauskas nesutriko. Sako, kad jam patinka įvairūs padargai ir įrankiai, o ūkinių prekių parduotuvėje jis jaučiasi tarsi vaikas į žaislų krautuvę papuolęs. 

Tik štai su žolininko amatu S. Jakubauskui iki šiol nebuvo tekę susidurti. Aktorius juokiasi, kad iš tiesų jis vargiai vaistažolę nuo piktžolės atskirtų. Tačiau kūrybinė grupė išvydusi kaip įtaigiai aktorius vaidina liaudies išminčių susiėmė už galvos: o kas bus, jei žmonės patikės Žiniuonio praktikuojamais gydymo metodais? Serialo kūrėjai iš anksto įspėja žiūrovus, kad nebandytų atkartoti visko, ką matys ekrane. Juokais net imta svarstyti ar šios pastabos nereikėtų įrašyti į serialo titrus.

S.Jakubauskas vaidina nuošaliau nuo kaimo gyvenantį žolininką. Žmonės jį gerbia ir myli. Ne vienam jis sveikatą pataisė ar net gyvybę išgelbėjo. Bet štai kaimo kunigas jo burtus šarlatanizmu vadina, ir į bažnyčią neįleidžia. Netrukus į kaimą grįžta šešerius metus nematyta žolininko duktė. Tėvas nori, kad ji perimtų jo gydymo tradiciją, tačiau dukra jau apsisprendė kuo nori būti gyvenime... 

Paslaptingi Sigito Jakubausko sugebėjimai – jau greitai seriale „Naisių vasara“ per TV3