Naisių festivalio svečius pribloškė Koliziejaus dydžio arena


2015.07.13


 

Ričardas Vitkus

 

Savaitgalį į Naisius, mažąją Lietuvos kultūros sostinę vėl plūdo žmonės – čia jau šeštą kartą buvo surengtas festivalis „Naisių vasara“, kuris garsėja ne tik renginių gausa, gerais koncertais, bet ir tuo kad čia žmonės linksminasi būdami blaivūs.

 

Šiemet į festivalį atvykę žmonės apstulbo Naisių centre išvydę didžiulį piliakalnį.

Baltų arena pavadintam savo dydžiu Romos Koliziejui prilygstančiam statiniui (teisingiau – piliakalniui) supilti prireikė 125 tūkstančių kubinių metrų grunto. Per pusmetį Naisiuose išdygusi, jos mecenatui milijoną eurų kainavusi Baltų arena galės sutalpinti 20 tūkstančių žiūrovų.

 

„Šis piliakalnis – tai meilės išraiška savo šaliai, kraštui, kaimui. Tai – simbolis, kad ne veltui gyvenome ir kartu kūrėme. O kai stengiesi, tai viskas yra įmanoma. Galima gyventi paprastai ir džiugiai“, – per festivalio atidarymą svečiams sakė Naisiuose gyvenantis politikas, verslininkas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Šiemet mažąja Lietuvos kultūros sostine paskelbti Naisiai šią estafetę kitąmet perduos dešimčiai bendruomenių. Šeštadienį Naisiuose paskelbtų 2016-ųjų metų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovams buvo perduotos vėliavos.

 

 

Mažosiomis 2016-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo: Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškiai (Šakių r.), Miežiškiai (Panevėžio r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.), Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Alanta (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.).

 

 

Pirmąją festivalio dieną – koncertų ir pramogų dieną Naisuose koncertavo Andrius Mamontovas, Mantas Jankavičius su programa „Čiuožki“, „Perkūno sakmė“, Ieva Narkutė, „Naisių vasaros teatras“, „El Fuego“, Liudas Mikalauskas ir Ona Kolobovaitė su Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir kiti žymūs atlikėjai.

Antrą kartą Naisiuose jau koncertuojantis A. Mamontovas, scenoje turėjęs dainuoti valandą, ją lydimas žiūrovų aplodismentų paliko tik po pusantros valandos.

Gausiai susirinkusių žiūrovų neišvaikė ir prapliupęs lietus.

 

 

Laiką tarp koncertų žiūrovai galėjo leisti aplankydami mugę, išbandydami baltų kultūros žaidimus, pramogas ar dalyvaudami įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Pirmosios festivalio dienos kulminacija tapo Baltų arenos aukuro atidarymo apeigos, kurias atliko Lietuvos Romuvos krivė Inija Trinkūnienė. Aukurą uždegė senoviniais rūbais vilkėjęs R. Karbauskis.

 

 

Nors per šią ceremoniją lašnojo lietus, jis nesutrukdė uždegti aukurą.

Antroji festivalio diena bus skirta sportui ir mažiesiems atlikėjams. Naisiuose pasirodys vaikų dainavimo studijos ir chorai, vyks įvairios varžybos.

Apie 500 gyventojų turinčiuose Naisiuose per festivalį apsilanko apie 30 tūkstančių žmonių.

 

Nuotraukų autorius Žydrūnas Budzinauskas