„Naisių vasaros“ aktorių Aurimą Žvinį...


2009.01.01
‚Naisių vasaros“ žiūrovai jau spėjo atkreipti dėmesį į išraiškingo balso Pijaus vaidmens atlikėją. Iš karto sukluso išgirdę jo ramų, ausiai malonų balsą. Tai, kad yra žmonėms patinka jo įtaigus ir sodrus balsas aktorius Aurimas Žvinys sužinojo seniai. Jaunas, tačiau jau pripažintas ir apdovanotas aktorius, vienintelis iš savo šeimos pasirinkęs tokį gyvenimo kelią, stebina kuklumu. „Kas būtų, jei nebūčiau tapęs aktoriumi? Bala žino, kas tada būtų... Tačiau, ko gero, pasaulis nesugriūtų“ – sako A. ŽvinysBalsas, balsas...
Būtent aktoriaus A.Žvinio balsą Šiaulių dramos teatro žiūrovai išgirstą pirmąjį. Tai jis maloniai visų paprašo išsijungti mobiliuosius telefonus. O viskas prasidėjo dar Aurimui besimokant vienuoliktoje klasėje, kai per krepšinio varžybas sugedo švieslentė ir mokytojas jo paprašė per mikrofoną pranešti rezultatus, baudas. Aurimas kažką pasakė, truputį pajuokavo. „Tik staiga atbėga fizinio lavinimo mokytojas ir apstulbęs klausia, kas čia kalbėjo, - juokiasi Aurimas. Ar tai jį pastūmėjo tapti aktoriumi, jis negali atsakyti. Tačiau viena jo, kaip aktoriaus aistrų iki šiol susijusi su balsu. A.Žvinys įgarsino ne vieną kompiuterinės animacijos personažą.

Šiauliai – savi 
Aurimas kilęs iš Vilniaus, tačiau jo aktorinė karjera prasidėjo Šiaulių teatre. Ir visai neatsitiktinai. Stodamas į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją aktorius žinojo, kad tų metų renkamas aktorių kursas bus skirtas būtent Šiauliams. „Kai įstojau turėjau keturis metus apsispręsti ar važiuoti į Šiaulius, jei pasiūlys ten dirbti. Taip ir gavosi, kad man pasiūlė, o aš sutikau, - savo pasirinkimą prisimena Aurimas. - Pirmuosius metus sakydavau, kad aš esu vilnietis dirbantis Šiauliuose, bet dabar sakydamas, kad grįžtu namo, omenyje turiu Šiaulius“.

Vos nepasuko kitu keliu
Beje, iš savo šeimos tik Aurimas pasirinko teatrą. Aktoriaus artimieji yra - kaip šypsodamasis sako Aurimas – „žemiškų“ profesijų atstovai. Tėvas - inžinierius, mama -farmacininkė, o sesuo baigusi logistiką. „Beje, stodamas į LMTA, tuo pat metu padaviau dokumentus ir į kito universiteto specialybę, - šypsosi Pijaus vaidmens atlikėjas. – Iir net įstojau į labai „mandrą“ specialybę ilgu - Transporto ir inžinerijos ekonomikos ir vadybos - pavadinimu. Vis dėlto, apsisprendžiau eiti aktoriaus keliu. Taip ir gavausi balta varna bendram šeimos kontekste“.

Inga Norkutė vaikino filmavimo aikštelės partnerėms nepavydi
Aurimas sako nesibaiminąs, kad dabar, kai jis tapo atpažįstamas, jo ir aktorės Ingos Norkutės (Medos iš „Moterys meluoja geriau“) draugystė visiems taps dar įdomesnė. Aktorius tikina nesibaiminąs, kad dabar jų santykius po kaulelį išnarstys. Tvirtina pripratęs, mat narstymas jau vyksta nuo tos minutės, kai tik Inga pasirodė ekrane ir ja susidomėjo žiniasklaida. 
Įdomu, kaip žavingoji Inga sureagavo sužinojusi, kad „Naisių vasaroje“ jos vaikino herojui teko nemažai romantiškų scenų, bučinių? Pasirodo, pavydo scenų nekilo. „Juk ji taip pat aktorė. Ingai ne kartą teko ir pačiai vaidinti romantiškose scenose, - apie jausmingus aktorių darbo ypatumus pasakoja A.Žvinys. - Nepamirškite, - tai yra tik darbas. Nors viskas atrodo romantiška, tačiau iš tikrųjų jokios romantikos nėra. Juk šalia stovi mažiausiai du operatoriai, režisierius, garso operatorius, virš galvos mojuoja mikrofonu, šalia stovintis asistentas spigina atšvaitu tiesiai į akis, o dar grimuotoja, kuri nuolat baksnoja šepetėliu per veidą... Tiek tos romantikos“.

Geriausias
Pernai tapęs geriausiu Šiaulių dramos teatro aktoriumi, A.Žvinys apdovanojimais džiaugiasi, bet jų nesureikšmina. Sako, kad jam tiesiog labai patinka dirbti teatre ir kiekvieną naują darbą darau su didele meile. Ir jei tai patinka žiūrovams, tai Aurimui ir yra geriausias apdovanojimas. Per savo, nors dar ir nelabai ilgą aktoriaus karjerą A.Žvinys jau teatre jau spėjo sukurti nemažai ryškių vaidmenų, tačiau televizijos žiūrovams jis dar nepažįstamas. „Tai nėra blogai, paprasčiausiai juk negali visi būti matę Šiaulių dramos teatro spektaklių, - situaciją vertina A.Žvinys. - Juo labiau, kad tai mano pirmas darbas televizijoje“. 
„Naisių vasaroje“ A.Žviniui teko, doro jauno ūkininko vaidmuo. „Mano dėstytojas sakydavo, kad kuriant teigiamą, „geriečio“ vaidmenį būtinai reikia rasti, kur tas personažas klysta, kur jis negražus, kur jis „negeras“. Tik tada jis bus pilnavertis. Taigi į Pijų teko pridėti šiek tiek savęs, - šypsosi aktorius.


Panašūs
Pristačius serialą iš karto pasigirdo kalbų, kad Aurimas labai panašus į serialo mecenatą stambų ūkininką Ramūną Karbauskį. Daug kas pamanė, kad tai biografinis serialas, nors iš teisų taip nėra. „Naisių vasaros“ aktoriui šios kalbos kelia šypseną ir tikina, kad jų panašumas - visiškas atsitiktinumas. „Kai aš atėjau atrankas, buvau su ilgais plaukais, ūsais ir barzda. Į R.Karbauskį nė iš tolo nepanašus. Tik po to, kai jau gavau Pijaus vaidmenį serialo prodiuseris Rolandas Skaisgirys pasiūlė, man apsiskusti ir patrumpinti plaukus. Sutikau. Tuo viskas ir baigėsi. O kai apsikirpau - štai kaip gavosi, - juokiasi A.Žvinys. 


Praminė „traktoriukiu“
Seriale apie provincijos gyvenimą vaidinančiam Aurimui kaimas nėra svetimas. Aktorius turi kaimą, kuriame praleido visą savo vaikystę ir sukaupė begalę labai šiltų prisiminimų. „Šiuo metu toje sodyboje niekas jau nebegyvena, bet aš kelis kartus per vasarą nuvažiuoju ten sutvarkyti aplinką, nupjauti žolę. Tačiau kai tik turėsiu galimybę būtinai ten įsiregsiu gražią sodybą, - ateities planus dėsto Pijaus vaidmens atlikėjas. 
Kad Aurimui patinka kaimas ir žemės ūkio technika įsitikinti gavo ir jo draugė aktorė I.Norkutė. Ji net „traktoriuko“ pravardę savo mylimajam prilipdė, mat grįžęs iš „Naisių vasaros“ filmavimų, Aurimas „kliedėdavo“ apie traktorius su kuriais teko važinėti. „Technika vienas iš mano pomėgių, - sako aktorius. – Geriausiai pailsiu ką nors taisydamas, konstruodamas, statydamas, išrinkdamas kokį nors prietaisą, kad pažiūrėčiau, kas jo viduje, o paskui vėl yra viduje ir vėl surinkdamas. Tiesa, kartais laisvalaikį leidžiu gamtoje. Turiu medžiotojo bilietą, tad retsykiais vakarus praleidžiu tykodamas žvėries“. 
Aurimas sako, praėjusią vasarą prisimenąs su nostalgija ir vis dažniau atsiverčia „Naisių vasaros“ interneto svetainę, kur patalpinta bemaž aštuoni šimtai nuotraukų iš prabėgusių filmavimo akimirkų.