Teatro diena su „Naisių vasaros teatru“


2016.04.05


Teatras išmokys
užkopti ir nusileisti
kur šiaip nepasiekiama
tiksliai ir be stabdymų
vienąkart suvaidinti finalą
repetuoju kiekvieną dieną
ir galiausiai – pavyks

(Dovilė Zelčiūtė)


Kiekvienas teatras, aktorius, režisierius turi savo žiūrovą – tą, kuris trokšta naujų susitikimų, laukia premjerų ar dar kartą nori atgaivinti jau pamėgto spektaklio jausmus… Tuo gali džiaugtis ir jaunatviškas „Naisių vasaros teatras“, pradėjęs šeštąjį savo gyvavimo sezoną. Kovo 31 d. Šiaulių miesto koncertų salę „Saulė“ užpildė žiūrovai, norintys pasveikinti šio teatro artistus Tarptautinės teatro dienos proga.

 

 

 

Pirmieji žodžiai, skambėję nuo scenos, buvo ištarti žemaitiškai. Todėl, kad jau visus metus „Naisių vasaros teatras“ gyvena su Žemaite, – paaiškino renginį vedęs ir žemaitiškai „rokavęsis“ šio teatro aktorius Karolis Liaučius (spektaklio „Locna laimė. Žemaitė“ debiutinis epizodas buvo pristatytas praėjusių metų Tarptautinės teatro dienos minėjimo metu). Šių metų profesinės šventės proga teatro trupė savo gerbėjus džiugino jau pamėgtu nuotaikingu muzikiniu Reginos Steponavičiūtės režisuotu spektakliu „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“. Spektaklis rodomas jau beveik trejus metus (premjera įvyko 2013 m. liepos 7 d.), tačiau kiekvieną kartą scenoje jis atgyja naujai: kinta aktorių tarpusavio bendravimas, vis kita gaida suskamba epizodai tarp atliekamų dainų, nuolat improvizuojama. Tos pačios dainos ir žodžiai įgyja vis kitą prasmę, tarsi išduodami aktorių nuotaikas, kaupiamą patirtį ar su kiekvienu spektakliu auginamą brandą. Ir šventinį vakarą aktoriai linksmino ir linksminosi, vertė susimąstyti, mintimis nuklysti į praeitį, vėl prisiminti Vytautą Kernagį…

 

 

 

 

Nuskambėjus paskutiniam spektaklio dainos akordui, scenoje, pasidabinęs įspūdinga kepure, vėl pasirodė aktorius K. Liaučius, kuris prabilo ne tik žemaitiškai, bet citavo ir didžiųjų klasikų V. Šekspyro bei A. Čechovo žodžius, skirtus teatrui. Muzikinį sveikinimą vyresniesiems kolegoms dovanojo jaunieji „Naisių vasaros teatro“ aktoriai. Teatro įkūrėjas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis sveikino visus aktorius, režisierę R. Steponavičiūtę ir kitus teatro darbuotojus, dėkodamas už darbą, nuoširdumą, meilę teatrui. Priminęs, jog kiekvienais metais renkamas geriausias „Naisių vasaros teatro“ aktorius, šio sezono apdovanojimą už reikšmingą kūrybinį indėlį ir meniškai brandų Žemaitės vaidmens sukūrimą spektaklyje „Locna laimė. Žemaitė“ įteikė aktorei Vaidai Kavaliauskaitei. Teatralus sveikino Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, būrys draugų ir artimųjų bei „Naisių vasaros teatrą“ pamilę žiūrovai.

 

 

 

Sveikinimus, linkėdama turiningo ir ilgo kūrybinio kelio, savo aktoriams siunčia Naisių bendruomenė: laukiame naujų susitikimų, džiaugiamės jaunatviška energija, nekantraujame balandžio 10 d. išvysti premjerinį spektaklį „Melagių pilis“.

 

Straipsnio autorė Alina Šalavėjienė

Nuotraukų autorius Vytautas Šalavėjus

 

Regionų naujienos