Seriale „Naisių vasara“ išsipildė sena...


2009.01.01
23-ejų aktorė Agnė Grudytė-Guobienė vaidmenį seriale „Naisių vasara“ gavo paskutinę akimirką. Kūrybinė grupė besidairiusi aktorių Šiauliuose jau manė, kad šiame mieste jiems nelemta rasti aktorės Eli vaidmeniui. Tačiau likus vos keletui minučių iki atrankos pabaigos salės, kur vyko peržiūros, duris pravėrė Agnė. Aktorė laiminga - seriale išsipildė jos sena svajonė. Ir nuoširdžiai sako, kad kaimo tematika jai sava.


Agnė dar kartą patvirtina. Taip, kaimas jai yra artimas. Visą vaikystę ji praleido būtent ten. Arti žemės ji ir dabar – mat Agnės vyras yra ūkininkas. Moteris šypsosi: sunku patikėti, bet ji ir traktorių vairuoti moka bei už kombaino vairo yra sėdėjusi. Tik štai medikės profesija Agnės niekada netraukė. Kuomet jos draugės žaisdavo „medikus“, seriale būsimą chirurgę vaidinanti aktorė visada atsisakydavo. 

„Ir arti moku, - sako serialo „Naisių vasara“ aktorė. – Keista? Iš tiesų tai nieko nuostabaus. Mano močiutė gyveno vienkiemyje – ten visos mano vasaros buvo parduotos. Aplink miškai, upė“. Eli vaidmens atlikėja su liūdesiu prasitaria, kad gaila, jog anksčiau viso to nevertinusi. Ką prarado suvokė tik tuomet, kai močiutė pasimirė, o vaikystės sodybą nusipirko naujoviškai besitvarką ūkininkai bei kaip Agnė sako, pristatė „gargarų“. 

Agnė su džiaugsmu prisimena, kad filmuojant serialą pagaliau išsipildė jos sena svajonė – prabėgti per rugių lauką. „Anksčiau man niekas to neleisdavo. Juk rugiai – tai pinigai, kas gi leis juos mindyti? - prisimena aktorė. – O štai serialo scenarijuje buvo epizodas, kuriame Elena bėga rugių lauku“. 

Tačiau kito seriale matyto epizodo – miego ant šieno – aktorė gyvenime išbandyti nedrįstų. Vorai, vabaliukai, dulkės... Agnė tikina, kad dažnai romantizuojamas miegas ant šieno jai tikrai nebūtų saldus.

Televizijos serialas A.Guobienei – nauja patirtis. Nors ji ir turi televizinės patirties, yra vedusi TV laidas, tačiau matyti save „Naisių vasaros“ istorijoje jai vis dar keista. Sunku Agnei priprasti ir prie to, kad ja pradeda domėtis praeiviai, ima rašyti spauda. „Labai keistai pasijutau pamačiusi save ant vieno apie televiziją rašančio žurnalo viršelio, - įspūdžiais dalijasi „Naisių vasaros“ aktorė. – Prekybos centre varčiau žurnalus, staiga pakėliau akis ir išvydau save žvelgiančią iš viršelio. Man tai buvo šokas. Turbūt žmonėms iš šono atrodžiau labai keista“. 

Kitas atvejis Agnę gerokai pralinksmino. „Prieš kelias dienas prie manęs ir bičiulio kavinėje gurkšnojusių kavą prisėdo jo draugas. Ir ėmė pasakoti apie naują serialą. Mes su draugu sužvalgėm – juk apie „Naisių vasara“ jis pasakoja. O jis negana to ima pasakoti apie jam akin kritusią to serialo aktorę, - juokiasi Agnė. – Bičiulis neišlaikė ir sako: „Žiūrėk juk čia ir yra ta Agnė!”