Serialo „Naisių vasara“ aktorė Elida...


2009.01.01Šiuo metu Šiaulių estrados teatre Elida Dubinskytė – Šimaitė repetuoja du spektaklius vaikams ir tuo pačiu bando įsijausti į būsimą Džiuljetos vaidmenį statomame šokio spektaklyje. Po įtempto darbo seriale „Naisių vasara“ aktorė nė neketino pasiilsėti. Mat per daug jau myli savo veiklą.


O jos darbo krūvis milžiniškas – Elida kone kasdien, nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro praleidžia repeticijų salėje. „Tenka ir savaitgalius aukoti, - sako aktorė, tačiau jos balse negirdėti nusivylimo. – Pavargstu, bet turiu ir būdų kaip atgauti jėgas. Esu atradusi tokius ypatingus maisto papildus, kuriuos vartoja didžiulius fizinius krūvius patiriantys sportininkai“. Aktorės vyrui tenka susitaikyti su žmonos darbo pobūdžiu. „Žinojo ką veda, tokia jau mano duona, - juokiasi Elida. – Laimei jis irgi „prie meno“, dailininkas, tad mane supranta ir pykčių dėl to nekyla“. 

„Naisių vasaroje“ Elidai teko išpaikintos gražuolės iš miesto, bandančios, tiksliau net nebandančios pritapti kaime, į kurį ją kone per prievartą atitempė tėvo (akt. Rimantas Bagdzevičius) verslo reikalai. Debiutu televizijoje Elida patenkinta. Džiaugiasi ji ir žiūrovų pripažinimu. „Žinau, kad Auksės žiūrovai jau nekenčia, - juokiasi aktorė. – Vadinasi gerai atlikau savo darbą“. Elidai jau teko susidurti su gerbėjais. Nuvykusi į polikliniką aktorė buvo nustebusi, kai viena sesutė ją atpažino. „O gyvenime jūs jaunesnė atrodote, nei seriale, - stebėjosi medikė. 

Nors Elidos aktorinė karjera nėra ilga, tačiau režisieriai dažniausiai jai skiria neigiamus vaidmenis. „Naisių vasaros“ aktorė sako, kad tai, ko gero, dėl jos temperamento – ji nesileidžia stumdoma, atsikirsdama ir žodelį aštresnį gali pasakyti. „Tikrai turiu tokių savybių, kokias turi Auksė. Antra vertus, tai padėdavo ir geriau perteikti šį spalvingą personažą, – sako Elida. – Ir dar nežinau kaip čia būtų, jei iš manęs gyvenime kas nors vaikiną būtų bandę pavilioti. Manau būčiau dar ūmesnė už Auksę. Laimei, tokių situacijų mano gyvenime nepasitaikė“. Aktorė sako, kad taip, kaip daro jos personažas – bando bet kokia kaina nusitempti mylimąjį prie altoriaus – daryti neverta. „Varu mylimas nebūsi“, - nukerta moteris.

Priešingai nei jos personažas Elida kasdien po kelias valandas nepraleidžia prie veidrodžio. „Žinau, kad galiu atrodyti gražiai, tačiau kasdien nesipuošiu. Dažniausiai renkuosi sportinį stilių, o dabar, kai šalta, iš vis – apsimuturiavus, į žmogų nepanaši, - juokiasi aktorė. – Du dalykai yra tabu: mano nagai visada sutvarkyti, o rankinėje visada yra gerų kvepalų buteliukas“. Elida rūpinasi dailiomis kūno formomis: vakarais nevengia pabėgioti ir visada žiūri kiek dedasi į lėkštę. „Būtent ne kiek, o ką, - svarbiausia yra valia. Aš valgau gana dažnai, bet tikrai po nedaug, - dailios figūros paslaptimis dalijasi Elida. – Kas turi būti lėkštėje man pasako pats organizmas. Be to, visada geriau būti truputį alkanai. Ypač menininkui. Nes tik alkanas žmogus tampa kūrybiškesnis“. 

Elida – gryna miestietė. Seneliai taip pat buvo miestiečiai. Kadaise ir karvės mūkimas ar lauko tualetas aktorei buvo didelė naujiena. Tad filmuodamasi „Naisių vasaroje“ aktorė patyrė daug nepatirtų įspūdžių: gamta, ramybė, miškas. „Niekada nebuvau glosčiusi žirgo, - naujais įspūdžiais dalijasi Elida. – Išbandžiau daug naujo. Tik ką tik pamelžto pieno neišdrįsau paragauti. Kiti gėrė, o man net pagalvoti buvo baisu. Ir lauko tualete buvau tik trumpam“. 

Besifilmuodama seriale Elida suvokė, kaip iš tiesų miesto žmonės skuba gyventi ir nevertina ramybės akimirkų. Tai labai svarbi patirtis, kurią suvokė aktorė. „Daugelis mieliau laisvą laiką leidžia prie kompiuterio, kurio aš, laimei, iki šiol neturiu, - sako aktorė.

Nuotykių filmavimo aikštelėje irgi netrūko. Vairuodama automobilį aktorė vos nepartrenkė operatoriaus. Elida juokiasi, - menininkai tiesiog kitaip vairuoja. Jos nuomone, kūrybiškiems žmonėms net kelių eismo taisykles reikėtų kitokias sukurti. 

Šalia patyrusių „Naisių vasaros“ aktorių tik iš pradžių jautėsi nejaukiai. „Daug iš jų išmokau, ypač improvizacijos“, - apie gautą patirtį pasakoja Elida. – Tai, kad vyresni „Naisių vasaros“ aktoriai nežvelgė į mus, jaunus, iš aukšto, pridėdavo dar daugiau pasitikėjimo savimi“. Ypač Elida patenkinta pažintimi su R.Bagdzevičiumi. sako, iš jo daug ko išmokusi, ir filmuotis su juo būdavę lengva.