Žemaitija atvers savo lobynus festivalyje „Naisių vasara 2016“


2016.07.01


 

 

Veronika Povilionienė, lietuvių folkloro dainininkė:

„Šis festivalis –  vienintelis tokio pobūdžio, skirtas šeimoms, skatinantis edukaciją, kultūros pažinimą, buvimą kartu. Svarbu ir tai, kad  visi pasirodymai, visos festivalio  veikos atliekamos be įrašų ar fonogramų. Tokias iniciatyvas reikia tik sveikinti ir dėkoti sumanytojams.“

 

Žemaitija atvers savo lobynus festivalyje „Naisių vasara 2016“

 

Žemaitija yra išskirtinis Lietuvos etnografinis regionas jau vien dėl to, kad visada juokais ar rimtai turėjo ir turi pretenzijų atsiskirti nuo Lietuvos ir įkurti savo valstybę. Žemaičiai net turi neoficialius žemaitiškus pasus ir net daug metų gyvendami kituose Lietuvos ar pasaulio miestuose tarpusavyje kalba tik žemaitiškai. Savo tarmę, kaip tapatumo ženklą, žemaičiai išlaiko ir kurdami poeziją, rašydami knygas, įvairius himnus. Dėl žemaičių tarmės specifikos daugiausia anekdotuose pajuokiamas žemaičių nesusikalbėjimas arba savotiškas kitų kalbų traktavimas, išskirtiniai bruožai – lėtumas ir užsispyrimas.

Jau šią vasarą Lietuvoje greičiausiai įsiviešpataus žemaičių karalystė, tai vyks draugiškai, išmintingai ir su gausybe puikių renginių, mat liepos 9 – rugpjūčio 15 d. vyks Pasaulio žemaičių dienos.

 

 

Liepos 9–10 dienomis Naisius užplūs  švęsti blaiviai nusiteikusios šeimos. Septintasis festivalis „Naisių vasara 2016 “ padovanos gausybę netikėtumų festivalio lankytojams. Pirmą kartą šalies istorijoje vyks Pasaulio žemaičių dienų atidarymo ceremonialas. Naisių širdyje – Baltų arenoje šurmuliuos Žemaičių kiemelis, gardžiais kvapais ir neįprastais vaizdais mūsų akims pasigrožėti kvies Atviras grilio čempionatas, jame varžysis geriausi grilio meistrai iš Žemaitijos.

 

Festivalio veidas – laimingi vaikai ir jų tėvai

 

Šiais metais mažuosius džiugins Klounų mokyklėlė, kurioje vaikai  mokysis  įvairiausių triukų ir klounams būdingų subtilybių, kartu su jais ners į linksmus nuotykius. Naujas meno rūšis demonstruos menų dirbtuvėlių  „Mokomės kurti stebuklus“ edukatoriai. Lietuvos kinologų draugija pristatys specialią šunų iš Žemaitijos pasirodymų  programą „I žemaite myl šunis“, įkurs išskirtines kūrybines dirbtuvėles, konsultacijų banką apie šunis.

Baltijos cirko artistai kvies pasinerti į paslaptingą cirko pasaulį. Lankytojų širdis džiugins senųjų amatų dirbtuvėlės  ir senovinių automobilių paroda. Virtuvės mitus sugriaus Alfo Ivanausko ir Virtuvės mitų griovėjų kulinarinis šou. Mažiesiems naujausią savo spektaklį „Melagių pilis“ dovanos Naisių vasaros teatro aktoriai. Festivalyje daug dėmesio skiriama sveikatai, gerai savijautai. Asmeniniu pavyzdžiu ir sukauptomis žiniomis dalinsis Sveikuolių sąjungos pirmininkas Dainius Kepenis. Išskirtinių instrumentų – gongų terapija, mankšta MyHero  kvies neaplenkti  sveikuolių erdvės.

 

Geriausią muziką atliekantys profesionalai


Gyvojo garso išskirtinius muzikinius pasirodymus dovanos Lietuvai Eurovizijos konkurse atstovavęs Donatas Monvydas, maestro Virgilijus Noreika, Ieva Narkutė, Egidijus Sipavičius, Naisių vasaros teatro aktoriai,  „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ su orkestru „Pajiešmenių Brass“, „Perkūno sakmė“ ir kt.