„Naisių vasaros“ aktorė Rimanta...


2009.01.01
„Na štai ir viskas“, - užbintavusi mergaitės keliukus sako felčerė Genutė. – Neskauda?“. Penkiametė purto galvą. Kraujas juk netikras. Ir nesusižeidė ji visai. Tačiau prieš akimirką mažylė beveik buvo tuo patikėjusi. Išpūstomis akimis dairėsi mamos, kuri užgniaužus kvapą stebėjo įvykius filmavimo aikštelėje. Visiems Naisių kaimo gyventojams praėjusi vasara buvo tapusi didžiuliu įvykiu. Čia filmavo serialą, o kaime kasdien lankėsi iki šiol tik teatro scenoje ar televizijos ekrane matyti žmonės. Viena iš jų - ir Šiaulių dramos aktorė Rimanta Krilavičiūtė. 


     Akimirką ir pati aktorė pamanė, kad žaizdos tikros. Įsijautė ji felčerės Genutės vaidmenį. „Personažas pasidaro tavo, kai pradedi žinoti, ką jis sapnuoja, - šypsosi aktorė. – O aš lyg ir žinau. Tik va vaistų į veną suleisti negalėčiau“. 

     Kiek širdies Rimanta į šį vaidmenį įdėjo, kiek darbo. Kantriai sklaidė scenarijaus lapus. Atidžiai skaitė kiekvieną žodį. Keitė juos. Ieškojo šiltesnių, išraiškingesnių, labiau širdį liečiančių. O paskui filmavimo aikštelėje savo vaidyba virkdė grimeres ir pasižiūrėti susirinkusius kaimo gyventojus. „Kartais scenarijuje net nebuvo parašyta, kad Genutė verkia. Tačiau jei man atrodydavo, kad reikia ašarų – nesibodėdavau ją nubraukti, - sako aktorė. 

     Iš tiesų, ne rožėm klotas moters gyvenimas teko Rimantos personažui. Felčerė Genutė – auksinis žmogus. Tačiau neturi kaime kur dėti akių iš gėdos. Vyresnysis jos sūnus Giedrius (akt. Almantas Vaišnys) eina šunkeliais. Vyras į Angliją išdūmęs, bet pinigų retai teatsiunčia – ten per gerklę leidžia. Bet štai aktorė sako, kad tarpais jei net norėjosi dar daugiau vidinių personažo iššūkių... O jų artimiausiose serijose netrūks.

     Po tokio įtaigaus vaidmens „Naisių vasaroje“ sunku net įsivaizduoti R. Krilavičiūtę vaidinančią neigiamą personažą. Aktorė sako, kad mielai būtų suvaidinusi ir tokį. Beje, nemėgsta ji skirstymo į gerus ir blogus. „Jei uždėsi tokį "štampą" - personažai taps lėkšti, - tvirtina aktorė. Ir netikėti ja negali. 

     Įspūdingoje R. Krilavičiūtės karjeroje buvo įvairiausių vaidmenų. Nuo 1977 m. kuomet baigė Lietuvos konservatoriją, (beje, vieną iš geriausių aktorių kursų per visą mokyklos istoriją, kurį rengė Irena Vaišytė) R. Krilavičiūtė vaidina Šiaulių dramos teatre. Per tuos metus sukūrė per 50 vaidmenų teatre ir kine. Anksti prasiskleidęs talentas, dosniai buvo ir įvertintas. Prieš tris dešimtmečius R.Krilavičiūtė išgarsėjo latvių režisieriaus Gunaro Cilinskio juostoje „Ankstyvos rūdys“. Debiutas buvo įstabus. Daili lietuvaitė suvaidinusi šioje sukrečiančioje meilės dramoje, išgarsėjo visoje tuometėje Sovietų Sąjungoje. Paskui buvo etapas, kai Rimanta filmavosi ypač daug (atsimenate Grėtę iš „Viliaus Karaliaus“?), vėliau pasinėrė į teatrą. O praėjusią vasarą vėl stojo prieš kameras jau populiaria tapusioje „Naisių vasaroje“. 

     Ir liko patenkinta. Viskuo. Kūrybine grupę, kaimo žmonių vaišingumu, režisieriaus Sauliaus Balandžio pasitikėjimu. „ Saulius suteikė kūrybinę laisvę, o tai man labai patinka. Ir sykiu kantriai padėdavo, kai pritrūkdavau fantazijos vienam ar kitam prisitaikymui ar pamėtėdavo patarimą, kaip visgi teisingiau spręsti sceną, - pasakoja „Naisių vasaros“ aktorė. – O kaimas man – apskritai šventa vieta. Kai vaikystėje vasaros atostogas praleisdavau kaime - tada jos būdavo pačios šviesiausios! Ir dabar turiu sodą, kuris man simbolizuoja lopinėlį to vaikystės džiaugsmo“.