V.Kavaliauskaitė: -Tokių jurgų Lietuvoje - daugybė


2009.01.01Mergina stovi viduryje laukų pamažu kaustoma baimės. Aplink, iš visų pusių, nenumaldomai kaip potvynis artėja karvių banda. Susidomėjusios žiūri į nematytą viešnią. Kiekvienai nori ją pauostyti, - bene turi kokį skanėstą kišenėje. Kiekvienai norisi lyžtelėti. Karvės vis artėja, pamažu, kaip ta užsiverianti biblijinė jūra iš visų pusių spausdama jau pradedančią panikuoti merginą... 

     Tada režisierius Saulius Balandis pagaliau jos pasigaili. Sako, kad nufilmuota. Ir leidžia aktorei Vaidai Kavaliauskaitei atgauti žadą. Dar vienas serialo „Naisių vasara“ epizodas baigtas. 

     „Gal gersi ko? Pieno?“ – erzina kiti kūrybinės grupės nariai Jurgos vaidmens atlikėją. Žino gi, kad ji nemėgsta pieno. 

     „Bet štai karvę melžti yra tekę. Tik gana nesėkmingai, – juokiasi melžėjos vaidmenį seriale atliekanti V.Kavaliauskaitė. - Pieno buvo visur, tik ne kibire“. Pastebėjusi ironišką šypsenėlę „et, miestietė...“ iš Joniškio kilusi aktorė tuoj pat atrėžia. Ūkio darbų ji moka. Ir daržus ravėti, ir grūdus sandėliuose kasti, šieną vartyti, kad nešiltų. „Man kaimas labai artimas, nes visą vaikystę praleidau kaime pas senelius. Dar ir dabar tik radusi laisvą dieną lekiu pas be proto mylimą senelį, – savo ryšį su kaimu atskleidžia aktorė. – Galima sakyti aš nuo mažens ūkininkė. Kasdien bėgdavau į laukus pagirdyti karvių, lesindavau viščiukus“. V.Kavaliauskaitė sako kaimo kvapo dar nepamiršusi. Todėl filmavimai fermose tarp karvių jai nekėlė pasibjaurėjimo. Ir sužinojusi, jog seriale „Naisių vasara“ gavo melžėjos rolę visiškai nesutriko. „Toks vaidmuo, atvirkščiai, labai sudomino. Ir jokiu būdu nebuvo gėda, - dėsto V.Kavaliauskaitė - Mano nuomone, net negalima gėdytis gyvenime vienos ar kitos profesijos. O kad tokių, jaunų panelių melžėjų yra, dabar ir visa Lietuva žino“. 

     Pasirinkdama savo gyvenimo kelią Vaida svarstė ne vien apie aktorystę. Daug skaityti mėgstanti aktorė mąstė apie bibliotekininkės profesiją. Vis tik noras išreikšti save materializavosi Estrados meno specialybės studijomis Šiauliuose kur įgijo aktorės kvalifikaciją. 

     „Naisių vasaros“ Jurgos vaidmuo V.Kavaliauskaitei iš karto patiko. Ir artimieji įvertino palankiai. „Tokia „liūdna gerietė“, sakė. O mano mama labai nudžiugo, kai pamatė jog kažkurioje iš serijų pagaliau nusišypsojau, sakė, kad jai ant dūšios palengvėjo, nes aš ekrane vis liūdna ir liūdna - gaila darosi ir kaip Jurgos, ir kaip dukters“, - šypsosi V.Kavaliauskaitė. 

     O štai jos personažui, Jurgai seriale tikrai nebuvo daug dėl ko šypsotis. „Naisių vasaroje“ jauną melžėją kaimo nenaudėlis Giedrius palieka su kūdikiu įsčiose. Našlaitė Jurga mąsto apie abortą, tačiau geri žmonės ją atkalba, suteikia paramą. Neišlaikiusi anūkės kančių močiutė praneša, kad jos tėvas gyvas. Tai - neseniai kaime pasirodęs Vaclovas. Netrukus ir pats Vaclovas tą Jurgai pripažįsta, tačiau prieš dvidešimt metų atstumta dukra nebenori jo įsileisti į savo gyvenimą...

     „Manau tokių jurgų Lietuvoje yra daugybė. Jaunų panelių, kurioms gyvenimas pašykštėjo laimės, tačiau davė kažką daugiau – nuoširdumą, naivumą, atvirumą, jautrumą, – apie savo personažą sako V.Kavaliauskaitė. - Jurgos personažas man buvo be galo artimas. Įkūnyti šį vaidmenį manau sekėsi neblogai, nes sudėjau didžiąją dalį savęs, savo išgyvenimų, minčių“. 

     Aktorė gana nesunkiai įsijautė į našlaitės rolę - pasvėrė savyje kokia iš tiesų laimė yra turėti mamą ir tėtį, kaip būtų be jų sunku. Kebliau buvo suvokti, ką jaučia besilaukianti mergina. Negalėjo su niekuo lyginti, „traukti“ iš savo asmeninės patirties. Vaida pagudravo - ėmė gatvėje stebėti mamas su vaikeliais stengdamasi suvokti, kokį ryšį jie vienas kitam jaučia. Be to, jaunai aktorei padėjo ir serialo partneriai patyrę scenos vilkai Nijolė Mirončikaitė bei Valerijus Jevsejevas. Jaunoji „Naisių vasaros“ aktorė sako pamilusi juos jau ne kaip savo močiutę ir tėvą, bet kaip talentingus, nuoširdžius žmones. 

     Nesaldus Jurgos gyvenimas seriale „Naisių vasara“ šiokiadieniais 17.40 per TV3!