Televizijos serialų aktorės Kovo 8 –osios...


2009.01.01
Atgaivinta Kovo 8-sios, Tarptautinės Moters dienos šventė Lietuvoje iš naujo bando įleisti šaknis, tačiau vis dar sulaukia kontraversiškų vertinimų. Vis dėlto ta proga sveikindami visas Lietuvos moteris su šia švente keleto pamėgtų serialo aktorių pasiteiravome ar joms ši diena svarbi.


„Moterų alėjos“ aktorei Daivai Rudokaitei Kovo 8-oji primena vaikystę. Tarybiniais metais nebuvo švenčiama Mamos diena, tad vienintelė oficiali proga pasveikinti mamytę būdavo ši dienos. Kartu su draugėmis skabydavom karklų krūmus, vėliau iš vadinamųjų „kačiukų“ kurdavom puokštes, kepdavom tortus ir pyragus, - prisimena D.Rudokaitė. - Ir svarbiausia paslapčia nuo mamos, kad jai būtų kuo didesnis siurprizas. Aktorė sako, kad tuomet nebuvo svarbi tos dienos tikroji reikšmė: kova už darbininkės moters teises ir panašūs dalykai. Tuomet svarbiausia buvo nuoširdūs, šilti ir mylimi jausmai brangiausiam pasaulyje žmogui - mamai. 

Aktorė sako, kad Kovo 8-sios nesureikšmina, tačiau jei šia proga gauna gėlių ar sulaukia sveikinimų, apsidžiaugia. 

Jaunoji serialo „Naisių vasara“ aktorė Vaida Kavaliauskaitė mano, kad Kovo 8-oji svarbesnė vyrams, nes tą dieną jie kaip ir tampa įpareigoti nustebinti savo moterį. „Moterys tą dieną jiems kažkodėl tampa ypatingai svarbios, - šypsosi Jurgos vaidmens atlikėja. - Nors aš nešvenčiu Kovo 8- osios, tačiau prispažinsiu, tikrai malonu būti nustebintai vieną ar kita gėlyte“.

Seriale „Moterų alėja“ vaidinančiai aktorei Astai Steponavičiūtei Kovo 8-oji taip pat nėra reikšminga data. „Visada malonu, jei tą dieną gaunu gėlių, tačiau daug maloniau jų gauti ne dėl to, kad tam tikrą dieną jas dovanoti tarsi privaloma, - sako A.Steponavičiūtė. - Man Kovo 8-oji primena tarybinės moters dieną, kai vyrai būtinai turėjo dovanoti moterims tulpes. Tuomet netgi buvo juokaujama, kad vyrams tai puiki proga prisigerti - o vardan atsiprašymo tereikia nupirkti tulpę savo žmonai, ir bus pavalgydintas bei pagirdytas“. 

Televizijos žiūrovams kaip Elena iš „Naisių vasaros“ pažįstama aktorė Agnė Grūdytė į Moters dienos šventimą žiūri ne taip skeptiškai. „Jei ši diena - tai dar viena proga nusišypsoti, padovanoti gėlių – tai puiku. Juk dėmesys visiems malonus. – šypsosi aktorė. – Šią dieną visada sulaukdavau malonių staigmenų: merginoms universitete kurso draugai visada paruošdavo kokią nors programą su sveikinimu“.

O štai kita „Naisių vasaros“ aktorė Velta Žygurė sako, kad Kovo 8-osios nešventė nei tarybiniais laikais, nei dabar. „Esu iš tų senamadiškų moterų, kurioms dėmesys ir meilė reikalingi visada - ne tik vieną dieną per metus, - griežtai nukerta aktorė. 

Panašios pozicijos laikosi ir jos kolegė Rimanta Krilavičiūtė. „Ši šventė man yra labiau visuomeniška, ir aš jos nepriimu kaip asmeniškos, - sako seriale „Naisių vasara“ vaidinanti aktorė. – Tetrūksta tik plevėsuojančių vėliavos ir gal net vieno kito parado“.

Moterų ir gėlių pilni serialai „Naisių vasara“ ir „Moterų alėja“ tik per TV3!